in

Defne Samyeli Kimdir ?

Defne Samyeli, 17 Mart 1972 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Doğum yeri Kasımpaşa Deniz Hastanesidir. Babası Amiral Haluk Samyeli, Defne Samyeli henüz 13 yaşındayken vefat etmiştir. Annesi Sendegül Samyeli, otelcilik eğitimi almıştır.

Defne Samyeli, çocukluğunda TRT İstanbul Radyosu’na girmiş bulunmaktadır. Lise eğitimini Nişantaşı Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Akabinde Boğaziçi Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nde lisans eğitimine başlayan Samyeli, bölümden mezun olmadan önce okulundan ayrılmıştır. Daha sonra İş İdaresi Bölümü’nden mezun olmuştur.

Defne Samyeli, 24 Nisan 1991 tarihinde katıldığı güzellik yarışmasında üçüncülük elde ederek dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu başarısının ardından Avrupa Güzellik Yarışması’nda da üçüncülük derecesini elde ederek, modellik kariyerini bir adım öteye taşımıştır.

Samyeli, sunuculuk kariyerine ”Youngstar Galaxy” isimli program ile başlamıştır. Zaman içerisinde çeşitli farklı programların sunuculuğunu üstlenerek, sunuculuk kariyerine adım adım başarıya ilerlemiştir. Samyeli’nin tüm Türkiye’nin tanıdığı sevilen bir haber sunucu olması ise Kanal D ve Show TV ana haber kuşağının sunuculuğu ve editörlüğünü üstlenmesi ile olmuştur. Başarılı habercilik kariyerinin yanı sıra Samyeli, Milliyet Gazetesi ve Güneş Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır.

Samyeli’nin sunuculuk kariyerinin yanında, 4 Temmuz 1994 tarihinde yayınlanmış bir albümü ve 2 adet single olarak yayınlanmış şarkısı bulunmaktadır. Müzik ve tiyatro alanına büyük ilgi gösteren Defne Samyeli, uzun yıllar bu yönde özel eğitimler almıştır. Son yıllarda pek çok sevilen dizide de boy gösteren Samyeli, özellikle İstanbullu Gelin ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinde hayat verdiği karakterler ile sevenlerini ekran başına toplamıştır.

Samyeli, 29 Haziran 1995 yılında mimar Eren Talu ile evlenmiştir. 16 yıl süren evlilikten Derin ve Deren isminde iki kız çocuğu sahibi olan çift, 2011 yılında olaylı bir dava sürecinin ardından boşandı. Son yıllarda kariyerinde daha sakin adımlar atmayı tercih eden Defne Samyeli, çeşitli dizilerde aldığı roller ve konuk olarak katıldığı programlar ile adından söz ettirmeye devam etmektedir.

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsunuz

70 Points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Koronavirüs Nedeniyle 215 Kişi Daha Yaşamını Yitirdi

Ukrayna’da iki doz Kovid-19 aşısı olanlara ödeme yapılacak